Po raz pierwszy nasza szkoła wzięła udział w Europejskim Tygodniu Kodowania. Zorganizowaliśmy wydarzenie w którym uczniowie z klas IV i VI programowali klocki Gigo w programie S4A, a dzieci z przedszkola zapoznały się ze Scretchem Juniorem. W ramach CodeWeek uczniowie starszych klas na lekcjach informatyki programowali klocki Gigo, a młodsze klasy odkrywały możliwości programowania w Scratch’u.
CodeWeek w naszej szkole.
UROCZYSTE ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2022/2023
Pierwszy dzwonek w tym roku zabrzmiał w naszej szkole! Pani Dyrektor Joanna Parada rozpoczęła nowy rok szkolny 2022/2023. Na uroczystość przybyli goście: Burmistrz Miasta i Gminy Strzelno Dariusz Chudziński, Przewodniczący Rady Miejskiej Piotr Dubicki, radny p. Marek Kwiatkowski, ksiądz proboszcz Rafał Białek, Grono Pedagogiczne, rodzice oraz przede wszystkim uczniowie. Pamiętaliśmy także o 83 rocznicy wybuchu II Wojny Światowej.
W nowym roku szkolnym życzymy wszystkim samych sukcesów!
1
,,DZIECI W WIRTUALNEJ SIECI" -zachęcamy rodziców do zapoznania się z treścią broszury.
- 14
,,Władysławy" 2021 - 22 edycja nagród za działalność na rzecz ochrony środowiska w regionie.
Wielki zaszczyt i radość dla naszej szkoły!Społeczność uczniowska Liceum Ogólnokształcącego im. Królowej Jadwigi w Inowrocławiu już od lat przyznaje nagrody za działalność na rzecz środowiska w regionie ,,Władysławy”.
W tym roku nasza szkoła otrzymała ten zaszczytny tytuł. Serdecznie dziękujemy za to, że nasze działania zostały zauważone i docenione.
Dziękujemy także naszej absolwentce Aleksandrze Domachowskiej za przygotowanie prezentacji o działaniach naszej szkoły i nominację w kategorii placówka oświatowa.
Nagroda zobowiązuje... więc nadal będziemy podejmować proekologiczne inicjatywy służące ochronie naszej Planety.
,,Wierszowisko w Ludzisku"
W Międzyszkolnym Konkursie Recytatorskim "Wierszowisko w Ludzisku", wziął udział uczeń klasy V, Paweł Dawidowski. Zajął on 1 miejsce w kategorii klas piątych. GRATULUJEMY
Włączamy się w akcję zbierania nakrętek.
Gminnym Konkursie Recytatorskim "Strofki i Nutki"📖🎶
W dniu 28 marca w Domu Kultury w Strzelnie odbyły się przesłuchania klas I - IV w Gminnym Konkursie Recytatorskim "Strofki i Nutki"
Naszą szkołę reprezentowali:
Aleksandra Dopierała kl. I
Hanna Konewka kl. III
Gabriela Skarbińska kl. III
Aleksander Krysztofiak kl. III
W uroczystym Koncercie Laureatów i rozdaniu nagród wystąpi Hanna Konewka
Gratulujemy wszystkim uczestnikom!
i dziękujemy Organizatorom #domkulturystrzelno #bibliotekamiejskawstrzelnie
1
“Wszystkie dzieci zbierają elektrośmieci”.
,,Śladami twórczości Gustawa Zielińskiego"
Dzisiaj w naszej szkole odbył się Międzyszkolny Konkurs Recytatorski „Śladami twórczości Gustawa Zielińskiego” zorganizowany z okazji 140. rocznicy śmierci patrona naszej szkoły.
Uczestnikami byli uczniowie ze Szkoły Podstawowej im. Gustawa Zielińskiego w Skępem, Szkoły Podstawowej im. Gustawa Zielińskiego w Sikorzu, Zespołu Szkolno – Przedszkolnego im. A.A. Michelsona w Strzelnie oraz ze Szkoły Podstawowej im. Gustawa Zielińskiego w Markowicach.
Komisja konkursowa w składzie: Pani Zofia Nowak – Paczkowska, Pan Paweł Gębala i Pan Bartosz Wiśniewski nagrodziła następujących uczniów:
I miejsce – Agata Kowalska ze Szkoły Podstawowej w Skępem
II miejsce – Martyna Jarecka z Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Strzelnie
III miejsce – Agata Szpulecka z Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Strzelnie
oraz wyróżniła:
Adama Borowskiego ze Szkoły Podstawowej w Skępem
Roksanę Kozłowską ze Szkoły Podstawowej w Markowicach
Nadię Mierzejewską ze Szkoły Podstawowej w Skępem
Antoninę Pirch ze Szkoły Podstawowej w Sikorzu
Amelię Uzarską ze Szkoły Podstawowej w Skępem
Pozostali uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy i upominki.
Pragniemy serdecznie podziękować za przyjęcie zaproszenia i obecność Panu Burmistrzowi Strzelna Dariuszowi Chudzińskiemu, który ufundował nagrody książkowe, Pani sekretarz gminy Strzelno Ewie Satroojciec, Pani vice przewodniczącej Rady Miejskiej w Strzelnie Emilii Walkowiak, radnej miasta Strzelna Pani Justynie Bogacz, księdzu proboszczowi dr Rafałowi Białkowi.
Wyrazy wdzięczności składamy fundatorom nagród: Panu Sylwestrowi Woźnieckiemu z firmy Woźniecki Hagric oraz Fundacji Powiatu Mogileńskiego. Dziekujemy również Radzie Rodziców przy Szkole Podstawowej im. Gustawa Zielińskiego w Markowicach za pomoc w organizacji konkursu.
Koordynatorami wydarzenia były: Pani dyrektor Joanna Parada, Pani Katarzyna Wawrzyniak – Koczorowska oraz Pani Agata Szajda.
19
Rekrutacja do przedszkola.
https://docs.google.com/document/d/15jugfYuou3_Z6DDwnbQEC7Lg9mGFrAhJchy2h8n8INc/edit?usp=sharing
Powitanie wiosny 🌷
,,SENSOREK"
Zajęcia inspirowane multisensoryką zagościły na stałe w naszej szkole. Wszystko za sprawą innowacji pedagogicznej, którą wprowadziła i realizuje pani Iwona Pieszak-Wikaryczak "Elementy Multisensoryczne na zajęciach lekcyjnych SENSOREK" Pobudzanie wszystkich zmysłów, kreatywności i wyobraźni - CZAS START!!!
10
WOŚP w naszej szkole.
10 wolontariuszy z naszej szkoły: Rozalia, Hanka, Lena, Maja, Gosia, Kornelia, Filip, Ola, Basia i Oliwia wraz ze swoimi "pomocnikami" zbierało dziś pieniądze na rzecz WOŚP. Udało im się zebrać razem 7847,84 zł. Gratulujemy ! Dziękujemy wolontariuszom, ich pomocnikom oraz rodzicom za zaangażowanie i pomoc!
1
List intencyjny Państwowego Wojewódzkiego Inspektora Sanitarnego w Bydgoszczy. Prosimy rodziców uczniów kl. VII i VIII o zapoznanie się z jego treścią.
PRZERWA NA CZYTANIE
Bardzo się cieszymy, gdyż w ramach działalności naszej szkolnej biblioteki będziemy bić rekord w czytaniu, przystępując do ogólnopolskiej akcji w czytaniu na przerwie. Damy z siebie wszystko i pokażemy jak bardzo rozczytana jest nasza markowicka podstawówka
ZABAWA SZTUKĄ
Miło nam poinformować, że uczniowie biorący udział w zajęciach koła plastycznego będą realizować Ogólnopolski Projekt Edukacyjny "Zabawa Sztuką".
UROCZYSTE ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2021/2022
01 września Uroczyste Rozpoczęcie Roku Szkolnego 2021/2022.
Po mszy świętej odprawionej przez
Ks. Proboszcza dr Rafała Białka w naszej intencji ochoczo ruszyliśmy do szkoły gdzie zabrzmiał pierwszy dzwonek!!!
Przywitani przez Panią Dyrektor Joannę Parada oraz przedstawiciela władz Miasta i Gminy w Strzelnie pana Przewodniczącego Rady Miejskiej Piotra Dubickiego spotkaliśmy się z naszymi nauczycielami i wychowawcami.
Wszystkim uczniom i nauczycielom życzymy wielu sukcesów i pozytywnej energii na cały rok szkolny .
6
Mamy certyfikat - EKO-SZKOŁA 2021
Wielki Sukces! Jesteśmy dumni! Mamy to!Szkoła Podstawowa im. Gustawa Zielińskiego w Markowicach spośród 336 szkół w Polsceznalazła w gronie 14 szkół z Województwa Kujawsko-Pomorskiego otrzymując certyfikat EKO-Szkoła 2021.Miło nam poinformować, ze koordynator projektu Pani Natalia Mikołajczak otrzymała tytuł Promotora Ekologii 2021.„EKO – SZKOŁA” to ogólnopolski projekt edukacyjny skierowany do szkół, przedszkoli i placówek edukacyjnych. Powstał, w celu stworzenia sieci pl…
Zobacz więcej
— szczęśliwy(a).
Ogromny sukces uczennic klasy III naszej szkoły !
Krajowa Komisja Konkursu FCHgo "Świat przyszłości: zastosowania ogniw paliwowych” poinformowała, że w wyniku przeprowadzonej oceny merytorycznej projekt :
1. "Energia wodorowa” autorstwa Aleksandry Janeczko, Laury Nowak, Rozalii Świtalskiej oraz Pauliny Dopierały (Szkoła Podstawowa im. Gustawa Zielińskiego w Markowicach) w kategorii 8 - 11 lat, zostały zakwalifikowane do oceny na poziomie międzynarodowym.
„Mistrzowie Tradycji – ocalić od zapomnienia dziedzictwo narodowe”
Temat innowacji: „Mistrzowie Tradycji – ocalić od zapomnienia dziedzictwo narodowe” Opis innowacji: Wstęp W Polsce wśród młodego pokolenia świadomość poczucia tożsamości z regionem, w którym się mieszka i z którego się pochodzi, jest stosunkowo niska. Na naszych oczach umierają podstawowe elementy tradycji kulturowej naszego regionu, dlatego potrzebne są wielorakie, wielostronne działania budujące tożsamość z regionem u dzieci, poprzez przybliżenie uczniom znajomości własnego regionu w aspekcie wartości i różnorodności środowiska kulturowego i społecznego oraz wdrożenie uczniów w pożądany system wartości i kształtowania postaw przynależności do swojej "Małej Ojczyzny", a co za tym wszystkim również idzie poczucie przynależności do całego narodu. Zamiarem tej innowacji jest wszechstronny rozwój dzieci, dokonujący się na drodze wielostronnej aktywności, przez dobór odpowiednich do ich możliwości treści poznawczych oraz stosowanie metod pobudzających wyobraźnię i zainteresowania uczniów. Bezpośredni kontakt z dziedzictwem kulturowym regionu ułatwi uczniom nawiązanie emocjonalnych relacji z otoczeniem i być może, wyzwoli poczucie zrozumienia i „odnalezienia” swojego miejsca na ziemi. W procesie kształtowania osobowości ludzkiej główną i dominującą rolę odgrywa kontakt z tańcem, muzyką i sztuką. Dziedziny te są bardzo istotnym elementem wspierającym rozwój dzieci i uczniów. Angażują one wszystkie funkcje motoryczne i zmysłowe, życie uczuciowe i wyobraźnię, a także zaspokajają potrzebę naśladowania. Innowacja w szczegółowości będzie miała wpływ na kształtowanie zainteresowań i uzdolnień artystycznych uczniów, poznanie piękna kultury i obyczajów regionalnych i narodowych, kształcenie właściwej postawy uczniów wobec własnej kultury i co również bardzo istotne wobec tożsamości narodowej. II. Cele innowacji Cele główne: 1. Rozwijanie wyobraźni artystycznej poprzez wszechstronny rozwój uczniów, m.in. taniec, śpiew, działania plastyczne. 2. Kształtowanie więzi z krajem ojczystym, świadomość własnych ,,korzeni” oraz odnajdywanie źródeł wartościowych w dziedzictwie kulturowym. 3. Wpajanie szacunku i przywiązania do tradycji i historii własnego narodu, jego osiągnięć, kultury, języka ojczystego i ludzi, którzy go zamieszkują. 4. Popularyzacja wiedzy na temat bliższego i dalszego regionu: tradycji, zabytków kultury i historii. Cele szczegółowe: 1. Przybliżenie uczniom dziedzictwa kulturowego ich ,,Małej Ojczyzny” oraz dziedzictwa narodowego. 2. Rozwijanie poczucia tożsamości narodowej, regionalnej i lokalnej. 3. Rozwijanie umiejętności współpracy, pracy zespołowej. 4. Zdobycie umiejętności dostrzegania wartości środowiska lokalnego. 5. Rozwijanie postaw patriotycznych. 6. Poznanie obrzędów pieśni historycznych, narodowych oraz muzyki ludowej: zespoły ludowe, przyśpiewki naszego regionu. 7. Umiejętność wykonania podstawowych kroków, figur i układów tanecznych: a) wybranego polskiego tańca narodowego b) wybranego tańca ludowego własnego regionu. 8. Poznanie przykładów muzycznej twórczości ludowej, obrzędy, zwyczaje, tradycje swojego regionu. 9. Zapoznanie z ludowymi strojami, strojami stosowanymi w tańcach narodowych. 10. Kultywowanie tradycji narodowej i regionalnej poprzez udział w obrzędach, imprezach okolicznościowych.